Aptus MULTIDOG 150 tbl.

PF001364

New product

Aptus Multidog doplnok stravy, obsahujúci vitamíny a mikroprvky, určený pre doplnenie doma pripravovaného kŕmenia pre dospelých psov.

More details

11,50 €

- +

 
Viac informácií

Nedostatok zinku, biotínu a metionínu spôsobuje ťažkosti s kožou a srsťou, predovšetkým šupinatenie kože a iné kožné eflorescencie a zhoršenú kvalitu srsti. Vitamín A je nutný pre správnu funkciu očí, kože a slizníc. Nedotatok vitamínu A môže zvýšiť riziko rozvoja rôznych zápalových ochorení. Vitamíny skupiny B sú nutné pre správnu funkciu kože, slizníc a nervového systému. Vitamín E funguje v tele ako významný antioxidant. Nároky na vitamín E rastú, ak krmivo obsahuje vysoké množstvo nenasýtených mastných kyselín. Vápnik a fosfor sú spoločne s vitamínom D kľúčovými faktormi pri vývoji kostí psa. Prípravok obsahuje vápnik a fosfor v pomere 1,8:1. Vitamín D je nutný pre správny vývoj kostí, predovšetkým v priebehu rastu. Karnitín je treba ku správnemu fungovaniu srdca a pečene.
Indikácia: Psy potrebujú doplnok krmiva vtedy, ak vznikne podozrenie na nedostatočný prísun vitamínov a mikroprvkov v bežnom dennom krmive. Toto môže nastať napríklad pri kŕmení psov doma pripravovanou potravou alebo ak je pes chorý či pod stresom (zmena majiteľa, prostredia a pod.). Doplnkové krmivá potrebujú tiež rastúce šteňatá, rovnako ako suky ku koncu ťarchavosti a v čase dojčenia šteniat. Prípravkom doplníte Vášmu psovi polovicu potrebnej dennej dávky živín. Ak zvažujete možnosť podávanie doplnkového krmiva, ako je Multidog, potom pri stanovovaní dennej dávky vezmite do úvahy množstvo vitamínov a mikroprvkov, ktoré sú obsiahnuté v bežnom dennom krmive. Neodporúča sa prekračovať nižšie uvedené dávkovanie, pretože prípravok obsahuje tiež vitamíny A, D a E, ktoré sú rozpustné v tukoch a pri predávkovaní sa akumulujú v organizme.
Zloženie: Fosforečnan vápenatý 66%, hydrogenfosforečnan vápenatý 13%, vitamínovo – minerálno – aminokyselinový premix 9,5%, príchute a vehikulá 9,3%, peroxid horečnatý 2,2%.
Dávkovanie: Dospelým psom podávajte denne 1 tabletu na 5 kg telesnej hmotnosti. Šteňatám podávajte denne 1 tabletu na 2 kg telesnej hmotnosti. Jedna tableta váži 1,3 g.

29 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Sledujte nás aj na Instagrame

Úvodná stránka